Od 23. do 27. januarja so se tri učiteljice OŠ pod goro Slovenske Konjice, Podružnične OŠ V parku, v okviru mobilnosti Povezani v drugačnosti udeležile 5-dnevnega izobraževanja na Paddock School v Londonu. To je ustanova za izobraževanje otrok z motnjami v duševnem razvoju in otrok s spektroavtističnimi motnjami. Razdeljena je na 3 ustanove, in sicer: Little Paddock (3-6 let), Paddock Primary (7-12let) in Paddock Secondary (12-19let). Učiteljice so se seznanjale z različnimi metodami, tehnikami in načini dela za otroke, ki se ne sporazumevajo z govorom, ampak z nadomestno komunikacijo (Pecs, Teach, PODD – ALD,  Makaton) na vseh treh stopnjah. Dobile so veliko novih informacij, ki jim bodo  pomagale pri delu z otroki na OŠ V parku, da bodo lažje napredovali v celostnem razvoju. Pozne popoldneve so izkoristile za raziskovanje londonskih znamenitosti in spoznavanju britanske kulture.